22 Aug

Nolietotās elektrotehnikas ziedojumi

 

Dažādas elektronikas preces, tāpat kā jebkura cita lieta, var nolietoties vai apnikt. Taču tas uzreiz nenozīmē, ka šīs nolietotās preces ir jāizmet. Kāpēc to darīt, ja tās vēl darbojas, tikai nav tev vajadzīgas? Labāk ziedo šīs nevajadzīgās preces, jo kādam citam, tās noteikti būs nepieciešamas.

Vairākas labdarības organizācijas vai bezpeļņas organizācijas mūsdienās pieņem ne tikai drēbes, apavus, pārtiku un citas izdzīvošanai nepieciešamās preces, bet nu jau arī dažādas elektroniskās preces, piemēram, datorus, mūzikas atskaņotājus vai mobilos telefonus un to dokstacijas, kuri mūsdienās ir kļuvuši arī par nepieciešamību, īpaši ikvienam skolas vecuma vai darba vecuma cilvēkam.

Lieta, ko noteikti vajadzētu atcerēties pirms sava vecā datora vai citas elektroniskās ierīces ziedošanas, ir 5 gadu likums. Šis likums nozīmē, ka vairums organizāciju nepieņems datoru, uz kura būs uzinstalēta 5 vai vairāk gadus veca operētājsistēma, vai citu elektrotehnikas ierīci, kura ir 5 gadus veca. Tas ir tāpēc, ka 5 gadi tehnoloģiju pasaulē ir ļoti ilgs laiks, un lielākā daļa labdarības organizāciju diez vai varēs izmantot elektrotehniku, kas ir vecāka par 5 gadiem. Tā vienkārši būs par vecu un neefektīvu. Protams, tu iepriekš vari sazināties ar konkrēto organizāciju, kurai tu plāno nodot šo tehniku, un pārliecināties par viņu standartiem un noteikumiem elektrotehnikas ziedošanai, jo visas organizācijas nav vienādas.

dsc04989

Viena lieta, ko tu vari vienmēr paturēt prātā, ir negaidi, pirms ziedo, īpaši, ja runa iet par elektroniku vai jebkādām ierīcēm. Tiklīdz kā tu saproti, ka tu vairs neizmantosi kādu ierīci, ziedo to, jo tad tā būs pēc iespējas jaunāka, un tātad arī ilgāk kalpos tam cilvēkam, pie kura tā nonāks pēc ziedošanas. Piemēram 3 gadus vecs noziedots dators noteikti nonāks kāda studenta, skolnieka vai citas personas rokās, kuram tas ir nepieciešams un kuru tas varēs lietderīgi izmantot. Taču 6 gadus vecs dators jau drīzāk  tiks izjaukts pa detaļām un detaļas nodotas otrreizējai pārstrādei.

Vēl viena lieta, kuru vajadzētu atcerēties ikvienam, kurš ziedo elektrotehniku, ir to savest kārtībā pirms ziedošanas, kā arī pie ziedojuma iekļaut visus nepieciešamos vadus un pamācības, lai cilvēks varētu ar šo tehniku darboties. Piemēram, ja tiek ziedots dators, vajadzētu iztīrīt tā cieto disku un pārliecināties, ka tas ir gatavs lietošanai, jo labdarības organizācijas daudz labprātāk nodotu tālāk šo datoru kādam citam, ja tas uzreiz ir lietojams, nevis pēc tam, kad tas vēl būtu jāsaved kārtībā.

Bet, ja tu neesi pārliecināts, kur tu vari nodot jebkāda veida elektrotehniku tai skaitā mobilo telefonu dokstacijas, tad pameklē internetā. Droši, ka meklētājā ievadot tādus atslēgas vārdus kā, piemēram, elektrotehnikas ziedošana vai nodošana un savu atrašanās vietu vai tev tuvākās lielās pilsētas nosaukumu, tu atradīsi organizācijas, kuras labprāt pieņems tavu ziedojumu.

Tāpēc noteikti nevilcinies un nodot vēl ejošu elektrotehniku, kura ir normālā stāvoklī. Jo kādam noteikti tā noderēs vairāk, nekā tev.