03 Mar

Kāpēc ziedot labdarībai?

Ir dažādi mērķi un dažādas vietas, kur tu vari iztērēt savu naudu, bet viena lieta, kur cilvēki var pielietot savu naudu, bet par kuru visbiežāk cilvēki aizmirst, ir labdarība. Dažādi pētījumi ir pierādījuši, ka, ziedojot labdarībai, tu ne tikai palīdzi savam izvēlētajam mērķim, bet šis process arī tev pašam liks justies labāk, jo tu apzinies, ka tu izdari ko labu, kas automātiski paceļ tavu pašvērtējumu un vispārējās sajūtas. Taču šajā rakstā es aprakstīšu vēl 5 lieliskus iemeslus, kādēļ tev vajadzētu ziedot labdarībai:

  1. Ziedojot jebkurai Latvijas Republikā reģistrētai biedrībai, reliģiskai organizācijai vai nodibinājumam ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu, šī ziedotā summa tiks atskaitīta no ar nodokli apliekamā ienākumu apjoma, kas ir lieliski, jo ziedojot, tu ne tikai paveiksi labu darbu, bet iegūsi arī nodokļu atlaidi.

  2. Ziedošana labdarībai arī uzlabos tavu pašsajūtu un vispārīgo garastāvokli. Tā kā tu apzinies, ka tu ziedoju savu laiku, naudu, vai jeb kādu sev piederošo īpašumu, lai palīdzētu citiem cilvēkiem, kuriem nav tik ļoti paveicies, ļauj tev labāk saskatīt, to, ka tavai dzīvei tomēr ir mērķis un vērtība, un ļauj tev justies apmierinātākam ar sevi un relaksētākam.

  3. Ziedošana labdarībai ir arī lielisks veids, kā informēt un izglītot sevi dažādos jautājumos, piemēram, par dažādām sociālām netaisnībām, dabas katastrofām vai vienkārši mākslu, jo pirms ziedošanas, vienmēr vajag kārtīgi izpētīt iecerēto organizāciju vai cilvēku, kuram tu ziedosi naudu. Ziedojot tu arī vari arī formulēt iespējams pilnīgi pretēju viedokli, kāds par konkrēto jautājumu tev bija iepriekš, tā mainot savus uzskatus un varbūt pat skatu uz dzīvi.

  4. Ja ziedoša labdarībai ietilpst tā ticībā vai reliģijā, kurai tu piederi, studijas rāda, ka šādi ir iespējams arī stiprināt ticību savai reliģijai, kā arī vispārīgi stiprināt savu vērtību sistēmu, jo, ziedojot labdarībai, tu piedalies labākas pasaules veidošanā, kas var tevi tikai spēcināt.

  5. Bieži ir situācijas, kad pēc ziedošanas tu vēlies dziļāk iesaistīties šajā organizācijā vai fondā, kuram tu ziedoji. Šādā veidā tu vari ne tikai attīstīt dažādas iemaņas – to var uztvert kā prakses pieredzi, kas ir vērtīga darba tirgū – bet tu vari arī ievērojami paplašināt savu paziņu loku un uzlabot savu dzīves kvalitāti.