25 Apr

Ātrvalstu monētas labdarībai

Monētas ir lielisks un skaists kolekcionēšanas priekšmets un šīs monētas nereti ir arī ļoti vērtīgas, tādēļ ne velti šo monētu kolekcionāri vai vienkārši īpašnieki vēlas ziedot šīs monētas labdarībai. Taču problēma, ar kuru saskārās daudzi cilvēki ir, ka šīs monētas ir pārsvarā ārzemju valūta no citām valstīm, tādēļ daudzi īsti nezina, vai tās drīkst ziedot labdarībai. Tad nu šajā rakstā es atbildēšu uz šo jautājumu.

Un ne tikai kolekcionāri, bet bieži ceļotāji bieži sastopas ar situāciju, ka tiem ir sakrājušās daudz monētas, no dažādām valstīm, kuras vienkārši mētājas skapja atvilktnēs. Labā ziņa ir tā, ka šādas ārzemju monētas noteikti ir, iespējams, ziedot labdarībai. Daudzas labdarības pieņem ārzemju monētas kā ziedojumus, jo galu galā tā jo projām ir nauda un to var no ārzemju valūtas pārkonvertēt par valsts oficiālo valūtu vienkārši dodoties uz banku.

Viena no šādām labdarības organizācijām ir cash4coins. Lai gan viņu pamata nodarbošanās ir monētu uzpirkšana, viņi ir arī radījuši labdarības nodaļu savā organizācijā, kurā viņi iedrošina cilvēkus ziedot nevajadzīgās monētas labdarībai. Ja tavas monētas pārsniedz noteiktu svaru, šī organizācija pat piedāvā par brīvu pie tevis nosūtīt kurjeru, kurš paņems šīs monētas un aizvedīs uz organizācijas biroju, kur tālāk tās tiks ziedotas labdarībai, kuru tu pats arī vari izvēlēties. Šādā veidā šī organizācija ir palīdzējusi Lielbritānijas slimnīcām, skolām, muzejiem un daudzām citām iestādēm.

Arī OxFam nodrošina līdzīgu pakalpojumu, kur tu vari ne tikai ziedot vai pārdot savas pastmarkas, bet arī dažādas monētas, kuras tad šī firma pārvētīs valsts valūtā, balstoties un tā brīža valūtas kursiem, un tālāk nonāks šīs firmas īpašumā un pie dažādiem labdarības mērķiem.

Lai gan var nešķist, ka kaudzīte ar citu valstu monētām var kaut kādā veidā palīdzēt, tā jo projām ir nauda un ziedojums un katrs mazākais ziedojums palīdz daudziem un dažādiem mērķiem, lai uzlabotu savu un apkārtējo cilvēku dzīvi.