03 Mar

Top 5 labdarības organizācijas pasaulē

Pasaulē ir ļoti daudz un dažādas labdarības organizācijas, jo ir arī daudz un dažādi mērķi un problēmas, kuras ir nepieciešams risināt. Un, lai gan nav iespējams uzskaitīt visas šīs organizācijas, ir iespējams izveidot nelielu sarakstu ar tām organizācijām, kuras ir veiksmīgi sevi pierādījušas un kļuvušas kā paraugs citām šādām organizācijām, veiksmīgi strādājot sava mērķa virzienā un palīdzot miljoniem cilvēku visā pasaulē.

1. Sarkanais Krusts noteikti ir viena no pazīstamākajām kā arī vislielākajām labdarības organizācijām, jo tā ir internacionāla  humanitāra kustība, kura apvieno sevī vairāk nekā 97 miljonus brīvprātīgo un organizācijas darbinieku, kuri strādā pie tā, lai dažādās pasaules vietās uzlabotu un aizsargātu cilvēku veselību un dzīvību, nodrošinātu, lai visi cilvēki tiktu respektēti, un, novērš vai atvieglo cilvēku ciešanas. Visa šī Sarkanā Krusta kustība un organizācija sastāv no vairākām mazākām organizācijām, kuras ir neatkarīgas viena no otras, taču tajā pašā laikā arī apvienota, jo tām ir vieni un tie paši mērķi, uzdevumi un vērtības. Viņu labo darbu arsenālā ir asins ziedošana, palīdzība katastrofās cietušajiem, kā arī tik vienkārša, bet nepieciešama lieta, kā līdzekļu vākšana un izglītošana par dažādiem mērķiem.

2. UNICEF ir vēl viena liela un visā pasaulē pazīstama labdarības organizācija. Jau viņu nosaukums – Apvienoto Nāciju Bērnu Fonds – vien liecina, ka šī organizācija nodarbojas ar dažāda veida palīdzību bērniem. Šis fonds ir Apvienoto Nāciju programma, kura nodrošina ilglaicīgu humanitāru palīdzību bērniem un viņu mātēm attīstības valstīs. UNICEF 1946. gadā radīja Apvienoto Nāciju Ģenerālā Asambleja, kā organizāciju,kura nodrošinātu ēdienu un veselības aprūpi tiem bērniem, kuri dzīvo valstīt, kuras tika izpostītas pateicoties 2. Pasaules karam, taču pēc šī kara seku likvidēšanas tas turpināja pastāvēt kā fonds, kurš pašreiz jau vairāk nekā 190 valstīts un teritorijās strādā, lai nodrošinātu labāku dzīvi bērniem un viņu mātēm mazāk attīstītās valstīt – nodrošina dažādas vakcīnas, piederumus skolai, medicīnu un citas veselībai un izdzīvošanai nepieciešamas lietas.

3. Pēc ziedojumu apjoma šī labdarības, bezpeļņas organizācija – United Way – ir lielākā Amerikas Savienotajās Valstīs. Šīs labdarības organizācijas mērķis ir panākt, ka ikvienam cilvēkam ir iespēja mācīties, iegūt stabilus ienākumus un dzīvot veselīgu dzīvi. Viņu galvenais uzdevums ir mobilizēt kopienas un tās pakalpojumu un servisu sniedzējus, lai samazinātu to pusaudžu skaitu, kuri izstājās vai izkrīt no skolas, lai nodrošinātu finansiālo stabilitāti ģimenēm, popularizētu veselīgu dzīvesveidu un uzlabot citas kopienām svarīgas problēmas. Viņi cenšas šos mērķus sasniegt ar 1800 dažādām nodaļām visā pasaulē, kuras strādā, lai sasniegtu šos ambiciozos, taču tik ļoti lieliskos mērķus.

4. Make-A-Wish Foundation jeb Fonds – Ievēlies vēlēšanos ir vēl viena atzīta un lieliska bez peļņas labdarības organizācija, kura tika dibināta Amerikas Savienotajās Valstīs. Šīs organizācijas pamata mērķis un uzdevums ir piepildīt dažādas vēlēšanās bērniem vecumā no 2 līdz 18 gadiem, kuri slimo ar dzīvībai bīstamām slimībām. Šī organizācija darbojas ne tikai ASV, bet arī 47 citās valstīs un spēj piešķirt bērniem jaunu sparu un skatu uz dzīvi, kas var palīdzēt turpināt cīņu ar dzīvību apdraudošām slimībām, izpildot kādu no šo bērnu sapņiem, piemēram, satikt kādu slavenību, vai veselu dienu iejusties policista jomā.

5. Un arī organizācija ar nosaukumu HOPE Fondation ir ļoti nozīmīga un plaši pazīstama labdarības organizācija, jo viņu mērķis ir nodrošināt labāku nākotni – strādājot ar skolām un skolu rajoniem, viņi vēlas izveidot skolas kultūru, kurā nevienam studentam nebūtu jāsaskaras ar neveiksmēm un trūkumiem, jo viņi veiksmīgi varētu iegūt zināšanas un izglītot sevi. Šīs organizācijas galvenā vīzija ir apskatīt un mēģināt risināt dažādus ar izglītību saistītos jautājumus, lai nākotnē iegūt izglītību varētu ikviens.