03 Mar

Kā ziedošana var likt tev justies labāk?

Tu noteikti esi dzirdējis, ka darot labus darbus, tai skaitā ziedojot naudu, tas tev var likt justies ievērojami labāk. Bet tieši kāpēc un kā ziedošana tev var likt justies labāk, es aprakstīšu šajā rakstā.

Pirmkārt, ir pierādīts, ka ziedojot naudu mērķim vai cilvēka, kuru tu īstenībā pazīsti vai labi esi izpētījis konkrēto mērķi, var tevi padarīt laimīgāku, kā tas būtu, vienkārši ziedojot savu naudu vai laiku kaut kādam mērķim. Pētījumā, kas tika publicēts Laimes un Pašattīstības žurnālā, ir pierādīts, ka, ja tu ziedo kādam pazīstamam cilvēkam, tas noved ne tikai pie labdarības veicināšanas, bet arī pie sociāliem kontaktiem kā arī lielākas emocionālās saistības ar šo mērķi, kam tiek ziedota nauda.

Cits pētījums, kurš nācis no Britu Kolumbijas Universitātes, pārliecinājās, ka izdodot naudu labdarības, filantropijas mērķiem, vai pat vienkārši tērējot naudu, lai nopirktu dāvanas draugiem, cilvēks arī jūtas daudz laimīgāks un apmierinātāks ar sevi, nekā tērējot to pašu summu, lai iegādātos lietas pašam sev. Šajā pētījumā arī atklājās, ka tas, cik cilvēks ir laimīgs, nav atkarīgs no tā, cik lieli ir personas ienākumi. Ja šī persona tērē naudu cietiem cilvēkiem, ne tikai sev, tā viennozīmīgi ir daudz laimīgāka.

Labdarība jau pati par sevi ir darbs, ko paveicot, tas tev liks justies labāk un tev būs sajūta, ka tu esi izdarījis ko nozīmīgu un tiešām patiesi no sirds labu, taču ja tu ziedo mērķim tu atbalsti, un kurš tev ir ļoti tuvu, tu vari justies vēl labāk un piepildītāks, jo tā tu atbalsi ne tikai mērķi, kurš tev ir svarīgs, bet savā ziņā arī sevi, rūpējoties par šo mērķi un apmierinot savu ziņkāri par šo tēmu.

Avoti: www.livescience.comwww.huffingtonpost.com